Olbramovice - Skalice 4:1 (1:0)

18. 9. 2018

G: K.Bloudíček 2, J.Čepera, R.Katolický - M.Vyžrálek (V.Šabata)

Žluté karty: L.Venhuda

Sestava hostů - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, F.Grergor - R.Křepela (80.V.Křepela), V.Šabata, L.Bartuněk (75.R.Venhuda), M.Křepela - J.Virgl (75.M.Bílý ml.), M.Vyžrálek

Sestava domácích - T.Michna - P.Pešík, K.Novák, D.Uzel, J.Bílek (75.J.Houba) - R.Katolický, T.Hauerland, J.Čepera, R.Čepera (75.L.Vlk) - K.Bloudíček, P.Dřevo (60.J.Mazur)

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na půdu Olbramovic. Před zápasem jsme řešili zejména problémy v obraně, neboť jsme z pracovních důvodů postrádali hned trojici obránců (R:Žitka, R.Ševčík a R.Gottlieb), a proto se ze zálohy museli do obrany zatáhnout L.Venhuda a F.Gregor. Tyto změny v sestavě se na naší hře neprojevili a v první půli jsme předvedli dosud nejlepší výkon v sezóně, ale oproti minulým zápasům jsme postrádali štěstí, které se nás drželo v předcházejících zápasech. Od úvodních minut jsme se dostávali poměrně snadno k ohrožení domácí branky, ale naše možnosti se nám nedařilo přetavit do gólové radosti. V úvodní desetiminutovce se v pokutovém území dostali k zakončení V.Šabata a M.Křepela, avšak jejich přízemní rány minuly domácí branku. Po rohovém kopu V.Šabaty se poté dostal do zakončení R.Křepela, který na přední tyči usměrňoval míč na domácí branku, ale domácí obránce tento pokus odvrátil. Ještě blíže brance jsme byli po centru z pravé strany, po kterém se dostal k zakončení M.Vyžrálek, jehož pokus však skončil pouze na tyči domácí branky. O chvíli později vybídl M.Křepela stejného hráče k samostatnému nájezdu, avšak domácí brankář vyrazil přízemní střelu M.Vyžrálka na rohový kop. Ve 27.minutě propadl přímý kop domácích nešťastně na hranici pokutového území k domácímu Bloudíčkovi, který si míč zpracoval a tvrdou ranou procedil míč mezi nohami našeho brankáře. Hned první nebezpečná střela domácích tak znamenala branku, díky které se domácí ujali vedení 1:0. O vyrovnání se poté mohl postarat M.Vyžrálek, který běžel z levé strany na domácího brankáře, avšak tvrdé zakončení našeho hráče přelétlo domácí branku. Před koncem poločasu mohli přidat druhou branku i domácí, ale domácí Bloudíček ve vyložené pozici těsně minul naší branku. První půle tedy skončila vedením domácích 1:0.

V průběhu druhé půle jsme se bohužel nedostali vůbec do hry a domácí si tak vypracovali stálou převahu v poli. Domácí však ve finální fázi postrádali větší přesnost, a proto jsme tomuto tlaku odolávali až do 73.minuty, kdy centr z pravé strany našel hlavu domácího Bloudíčka, který usměrnil míč přesně k tyči. Na tuto branku jsme zareagovali znamenitě, když po naší rozehrávce se dostal míč L.Bartuňkovi, který míč podržel a předal V.Šabatovi, který nádhernou uličkou našel rozběhnutého M.Vyžrálka, který překonal domácího brankáře. Po této brance jsme se chtěli ještě porvat o vyrovnání, ale hned o dvě minuty později nachytal domácí J.Čepera přízemní střelou z 25 metrů našeho brankáře, díky čemuž se domácí dostali opět do dvoubrankového vedení. Tato branka definitivně zlomila náš odpor a domácí do konce zápasu ještě zvýšili svůj náskok. V 80.minutě odčinil své zaváhání L.Klim, který zneškodnil pokutový kop domácích po faulu M.Bilého ml, ale v 84.minutě se už domácí z branky radovali, a to když se nám nepodařilo odvrátit míč z našeho pokutového území, díky čemuž se v pokutovém území dostal k míči domácí Katolický, který střelou k tyči nedal našemu brankáři šanci. Zápas tedy sice skončil naší doposud nejvyšší porážkou v sezoně, ale jako pozitivum bych viděl výkon z první půle, když se nám dařilo poměrně často dostávat kvalitního soupeře do úzkých. Další kolo sehrajeme již na domácí půdě, a to netradičně již v sobotu odpoledne z důvodu posvícení v naší obci. Stejně jako o pouti přivítáme na našem hřišti kvalitního soupeře z Vlasatic.