20. 8. 2018

Šanov - Skalice 2:0 (1:0)

G: J.Šindelář, P.Eliáš -

Žlutá karta: L.Venhuda

Sestava hostů - R.Venhuda - R.Ševčík (75.Mar.Kölbl), M.Kratochvíl, R.Žitka, R.Gottlieb - L.Bartuněk, R.Křepela, L.Venhuda (35.J.Jonák), M.Křepela - J.Virgl (55.V.Křepela), M.Vyžrálek

Sestava domácích - L.Kučera - J.Bvoc (85.R.Gardoň), P.Eliáš (88.F.Šišlák), D.Šišlák, J.Šindelář (75.M.Hél), F.Januš (60.K.Machala), V.Kazdera, M.Krištof, M.Bártík, L.Machač, L.Novotný

V druhém zápase podzimu jsme zajížděli na půdu nováčka ze Šanova. Oproti minulému zápasu došlo v naší základní sestavě ke dvěma změnám, kdy dovolenkujícího L.Klima v brance nahradil R.Venhuda a indisponovaného Mar.Kölbla vystřídal R.Gottlieb. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, a proto se hrálo převážně na naší obranné polovině. Při první brankové příležitosti domácích nás sice podržel R.Venhuda, ale i tak se domácí radovali z úvodní branky již v 6.minutě, kdy si na rohový kop naběhl nikým neatakovaný J.Šindelář, který střelou z první překonal našeho brankáře. Také následující rohový kop domácích skončil skoro brankou, ale hlavičku jednoho z domácích odvrátil na brankové čáře stojící R.Křepela. Aktivita domácích pokračovala i v dalších minutách, když se domácí prezentovali kombinací do prázdné branky, avšak jeden z domácích ve vyložené pozici netrefil naší odkrytou branku. Štěstí se nás drželo i nadále, a to když R.Venhudou vyraženou střelu dorazil jeden z domácích pouze do tyče naší branky. My jsme se dostali k prvnímu ohrožení domácí branky až v 25.minutě, kdy dlouhý výkop R.Venhudy přelétl domácí obránce, ale domácí brankář si poradil s hlavičkou M.Vyžrálka. O chvilku později našel R.Křepela přesným centrem M.Vyžrálka, jehož hlavička v dobré pozici mířila nad branku domácích. Naši podařenou pětiminutovku završil přímý kop M.Vyžrálka z 25 metrů, který skončil na břevně domácí branky. Poté se dostali domácí do pár nebezpečných situací, které však pochytal dobře chytající R.Venhuda. V jednom případě našemu brankáři pomohla i branková konstrukce, a to když tvrdá střela domácího hráče zpoza vápna orazítkovala tyč naší branky. První půle tedy skončila vedením domácích 1:0.

Ve druhé půli se sice převaha domácích zmírnila, ale domácí i tak došli k vítězství. My jsme si v druhé půli připravili několik nadějných křídelních akcí, kterým však ve finální fázi chyběla přesnější přihrávka. Nejblíže vstřelené brance jsme tak asi byli zhruba v 60.minutě, když si R.Křepela vyměnil míč s M.Vyžrálkem, avšak střelu R.Křepely v dobré pozici zablokoval jeden z bránících hráčů. Od zhruba 70.minuty pak bylo zřejmé, že na vyrovnání zápasu nám už chybí síly. Domácí poté potřetí v zápase orazítkovali tyč naší branky a další šance domácích zůstaly nevyužity díky zákrokům našeho brankáře. Druhou branku domácí nakonec přidali v 85.minutě, a to když domácí útočník hlavou přiťukl míč Eliášovi, který střelou podél našeho brankáře poslal míč do naší branky. V úplně poslední minutě zápasu propadl míč až k M.Vyžrálkovi, kterému však střela nesedla, a proto domácí brankář toto zakončení nohou vykopl. Zápas tedy skončil zaslouženou výhrou domácích 2:0, kteří si tak připsali i ve druhém zápase sezóny vítězství. V dalším zápase zajíždíme na půdu dalšího nováčka z Loděnic, kterého známe ze společných zápasů ve 4.třídě. Loděnice v úvodních dvou zápasech dvakrát prohráli, takže je jasné, že na domácí půdě udělají maximum pro zisk prvních bodů.