Skalice - Horní Kounice B 7:0 (2:0)

9. 6. 2019

G: M.Vyžrálek (Z.Vostřel), V.Šabata (J.Vacek), R.Křepela (J.Virgl), Z.Vostřel (M.Křepela), M.Křepela (R.Křepela), M.Křepela (R.Křepela), L.Venhuda (V.Šabata)

Žluté karty: L.Venhuda

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Žitka, L.Venhuda, J.Virgl, Mar.Kölbl - R.Křepela, J.Vacek, V.Šabata, M.Křepela - Z.Vostřel (65.Z.Šarközi), M.Vyžrálek

Sestava hostů - D.Válka - M.Tretter, J.Vokoun, D.Hájek, P.Korábek - A.Kelča (46.D.Zukal), K.Doležal, T.Procházka, M.Bindr - L.Lapeš, T.Kuchařík

V předposledním zápase sezony jsme na našem hřišti přivítali rezervu Horních Kounic. Ve stejnou dobu hrálo svůj zápas i A mužstvo Horních Kounic, a tak náš soupeř poprvé ve vzájemných zápasech nastoupil opravdu s B týmem, což se projevilo i na výsledku zápasu. Také naše sestava se neskládala lehce, ale nakonec jsme se k zápasu sešli ve dvanácti lidech. Hned v úvodu zápasu se dostal za záda hostující obrany M.Vyžrálek, který však zamířil nad branku. Tato situace se o chvíli později opakovala a skončila se stejným výsledkem. Do další brankové příležitosti jsme se dostali po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostal V:Šabata, který však zamířil těsně vedle branky. Také hosté se v první půli dostali do jedné šance, poté co Kuchařík přehazoval našeho vyběhnutého brankáře, ale těsně před brankovou čarou se nenechal hostujícím útočníkem přetlačit L.Venhuda, který odvrátil míč do bezpečí. Do vedení jsme dostali ve 22.minutě, kdy Z.Vostřel v blízkosti koncové čáry vybojoval míč a naservíroval jej před branku M.Vyžrálovi, který už měl jednoduchou pozici a přízemní střelou překonal hostujícího Války. Ve 34.minutě hodil J.Vacek aut na hlavu V:Šabaty, který prodloužil míč do hostující branky. Po první půli jsme tak vedli 2:0.

Hned v úvodu druhé půle jsme přidali třetí branku. J.Virgl přihrál míč R.Křepelovi, který skákavou ranou zpoza šestnáctky překonal hostujícího brankáře. Čtvrtou branku jsme přidali v 58.minutě, kdy M.Křepela přihrál míč Z.Vostřelovi, který si navedl míč na střed a přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky nedal šanci hostujícímu brankáři. V 65.minutě hodil J.Vacek míč na hranici šestnáctky L.Venhudovi, jehož podařenou ránu vyrazil hostující brankář na rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal M.Křepela, který zvýšil náš náskok na 5:0. Po této brance jsme viditelně polevili, díky čemuž se hosté dostali do třech šancí, které však zůstaly nevyužity. Nejprve se po zbytečné ztrátě v blízkosti našeho pokutového území dostal k míči jeden z hostů, který vběhl do našeho pokutového území, avšak prudká přihrávka před branku nenašla žádného z hostujících útočníků. Při další šanci se jeden z hostů dostal až před našeho R.Venhudy, který rychlým vyběhnutím a skokem pod nohy střelu hostů vyrazil, a následná dorážka hostů z hranice šestnáctky skončila na břevně naší branky. R.Venhuda si poradil i s nebezpečnou situací, kdy přihrávku před naší branku smolně ztečoval R.Žitka do jeho protipohybu. Od 80.minuty jsme opět začali  ohrožovat branku hostů a vypracovali si několik šancí. Blízko brance jsme byli po akci M.Vyžrálka, který potáhl míč a našel nabíhajícího R.Křepely, jehož levačka skončila na břevně hostující branky. Po další hezké akci jsme už branku přidali. R.Křepela dostal míč do křídla, potáhl jej a přihrál před branku na volného M.Křepelu, který uklidil míč do šibenice hostující branky. Poté mohl přidat svou druhou branku v zápase i M.Vyžrálek, který se zbavil hostujícího brankáře a poté i obránce, avšak při zakončení se už hostující brankář stihl vrátit do branky a střelu mířící pod břevno vyrazit na rohový kop. Definitivní podobu výsledku zápasu dal v 87.minutě L.Venhuda, který si v blízkosti středového kruhu předkopl míč, unikl hostující obraně, a svůj nájezd zakončil střelou podél hostujícího Války. V posledním domácím zápase jsme tak zvítězili 7:0, díky čemuž ještě máme teoretickou šanci skončit na 7.místě tabulky. Poslední zápas by jsme měli odehrát příští sobotu v 17 hodin na hřišti Suchohrdel u Miroslavi, ale vzhledem k pouti v naší obci je dost možné, že se tento zápas neodehraje.