Skalice - Hostěradice 1:5 (0:2)

1. 10. 2018

G: M.Vyžrálek (M.Křepela) - R.Burger 3, Milan Fiala, J.Čech

Žluté karty: R.Žitka

Sestava domácích - L.Klim - R.Ševčík, R.Žitka, Mar.Kölbl (75. M.Kratochvíl), R.Gottlieb - R.Křepela, V.Šabata, L.Venhuda (80.J.Virgl), J.Jonák (85.R.Venhuda) - M.Křepela (85.Z.Šarkozi), M.Vyžrálek

Sestava hostů - R.Žák - Z.Vorbis, Matěj Fiala (83.Š.Kolář), B.Horák (80.O.Kret), J.Hlávka - J.Pavelka (70.D.Halačka), Marek Fiala, Milan Fiala (85.E.Grundaj), T.Procházka (46.M.Kadlec) - R.Burger, J.Čech

V dalším zápase jsme na našem hřišti přivítali tým Hostěradic, který bojuje se Suchohrdly u Miroslavi o první místo v tabulce. Toto sousedské derby přilákalo na naše hřiště rekordní diváckou kulisu. Úvodní pětiminutovka nebyla z naší strany nejhorší, neboť jsme se dostali do dvou nadějných střeleckých pozic, ale M.Vyžrálkovi nesedl přímý kop z ideální pozice a střela V.Šabaty z hranice šestnáctky letěla vysoko nad branku hostů. Hosté v této fázi zahrozili dlouhým autovým vhazováním na Burgera, jehož hlavičku náš brankář zneškodnil. Postupem času nás však hosté, kteří měli výhodu větru, přikovali na naší obranné polovině. Střed pole ovládala sourozenecká dvojice Fialů, která dominovala v osobních soubojích, a v útoku nám pak dělal velké problémy zejména kapitán Burger. Hosté se ujali vedení ve 12.minutě, kdy Milan Fiala zatočil rohový kop až ke vzdálenější tyči naší branky. Ve 20.minutě přelétl naší obranu dlouhý nakopávaný míč a nabíhající Burger hlavou překonal na brankové čáře stojícího našeho brankáře. O chvíli později rozvlnil po totožné akci naší síť znovu Burger, ale rozhodčí tuto branku neuznal. Do konce poločasu pak už nemusel náš brankář řešit žádné střelecké příležitostí hostů, a tak nejblíže třetí brance byli hosté po zblokované střele Milana Fialy, která se odrazila k Burgerovi, který však v dobré pozici zamířil nad branku. První půle tak skončila vedením hostů 0:2.

Ve druhé půli jsme chtěli využít výhody větru a pokusit se vstřelit kontaktní branku, což se nám podařilo hned po dvou minutách. Hostující brankář sice nejdříve vyrazil rohový kop Jana Jonáka, ale následný rohový kop skončil až u M.Vyžrálka, který si míč zpracoval a tvrdou ranou pod břevno z těžkého úhlu překonal hostujícího Žáka, čímž potvrdil svou střeleckou formu z předchozích zápasů. Poté se hrál fotbal bez větších šancí na obou stranách. Z naší strany zahrozil R.Křepela, který vlétl do pokutového území hostů, ale jeho následná přihrávka bohužel postrádala přesnost. U hostů stála za zmínku střela Burgera, která však mířila pouze na našeho brankáře. Klíčový moment zápasu přišel v 70.minutě, když se k přímému kopu z 18 metrů postavil Burger, který přízemní ranou obstřelil zeď a nachytal tím našeho brankáře. V 75.minutě zlomili hosté náš odpor definitivně, když jsme po autovém vhazování odvrátili míč pouze k Burgerovi, který střelou k tyči završil svůj hattrick. Do konce zápasu se poté hosté dostali do několika šancí, ale Halačka ve vyložené pozici netrefil pořádně míč, střela z jednoho hostů poté orazítkovala spojnici naší branky a střelu jednoho z hostů z malého vápna zneškodnil parádně L.Klim. Brankou tak skončil jen brejk hostů, kdy Kadlec potáhl míč a přihrál na střed Čechovi, který střelou pod břevno překonal našeho brankáře popáté. Také my jsme mohli vstřelit ještě jednu branku, ale hlavičku M.Kratochvíla z malého vápna odvrátil hostující Vorbis. Zápas tedy skončil jednoznačným vítězstvím hostů 1:5, i když hosté byli až do 70.minuty nervózní, neboť sebemenší chybička mohla znamenat vyrovnání. Hosté v zápase vyhráli zasloužené, ale je škoda, že o výsledku zápasu rozhodly úvodní tři branky, které byly velmi laciné. V dalším kole nás čeká na domácím hřišti C tým Moravského Krumlova a je jasné, že pokud chceme v zápase uspět, musíme zlepšit obrannou fázi, neboť jsme v minulých zápasech inkasovali moc branek.