Skalice - Hrabětice 3:5 (2:1)

16. 10. 2018

G: F.Gregor (bez asistence), R.Žitka (bez asistence), L.Venhuda (Mar.Kölbl) - P.Ležák 2, J.Hrobár, O.Duffala, P.Pechal

Žluté karty: J.Virgl

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Ševčík, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - F.Gregor, V.Šabata, L.Venhuda, J.Jonák (85.Z.Šarközi) - M.Křepela (60.J.Virgl), M.Vyžrálek

Sestava hostů - O.Novotný - J.Vladyka, A.Lavička, M.Kozelský, J.Šilhánek - M.Sýkora, P.Pechal, J.Krejčí, J.Hrobár (46.O.Duffala) - J.Pomajblík, P.Ležák

Další domácí zápas jsme sehráli proti nováčkovi soutěže z Hrabětic. Vzhledem k tomu, že v sestavě hostů chyběl jejich nejlepší střelec S.Pechal, jsme šli do zápasu s cílem navázat na bodový zisk z minulého zápasu, a to i když také nám v sestavě chybělo několik tradičních jmen. V úvodních minutách se hosté tlačili do útoku, díky čemuž se nám naskytla jedna nadějná brejková situace, kterou jsme však nevyřešili ideálně. V 8.minutě kopali hosté rohový kop, po kterém se odrazil míč od M.Kratochvíla k Hrobárovi, který míč napálil do naší sítě. To bylo ze strany hostů v úvodní půli vše a do konce poločasu jsme hrozili už jen my. Do naší první vyložené šance se dostal M.Vyžrálek, který unikl hostující obraně, ale zakončení našeho hráče minulo hostující branku. Stejný hráč se o chvíli později dostal znovu za záda hostů, ale našeho útočníka tentokrát vychytal hostující brankář. Vyrovnávající branky jsme se nakonec dočkali ve 30.minutě, kdy centr M.Vyžrálka hostující obránce pouze zastavil před F.Gregora, který z malého vápna dával míč do poloodkryté branky hostů. V další nadějné příležitosti se poté objevil M.Křepela, který však místo zakončení z dobré pozice ještě přihrával míč V.Šabatovi, avšak tuto přihrávku zablokovala obrana hostů. Zanedlouho rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře M.Vyžrálek, ale naše radost nevydržela dlouho, neboť hlavní rozhodčí odpískal vzhledem k nastolenému trendu sporný faul našeho útočícího hráče. Do konce poločasu jsme se přece jen dostali do vedení, a to když v 39.minutě podpořil útok z obrany R.Žitka, jehož střela z hranice vápna zapadla přesně pod břevno hostující branky. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro nás, i když vzhledem k průběhu zápasu měl být náš náskok výraznější.

Hned v úvodních minutách druhé půle se po špatné rozehrávce hostů objevil sám před hostujícím brankářem V.Šabata, který však z jedenácti metrů napálil pouze hostujícího brankáře. Od této chvíle jsme přestali hrát kompaktně a v našem rozestavení se začaly objevovat okénka, kterých hosté dokázali využít. V 58.minutě dostal přihrávku rozběhnutý střídající Duffala, který střelou k tyči srovnal. Netrvalo ani deset vteřin a hosté se dostali do vedení, a to když se po naší rozehrávce dostal míč k R.Žitkovi, který však podklouzl, čehož využil hostující Ležák, který razantní přízemní ranou k tyči z dvaceti metrů překonal našeho brankáře potřetí. Šancí na vyrovnání poté po rohovém kopu pohrdl J.Jonák, který nikým neatakovaný poslal míč z malého vápna nad hostující branku. Následně mohli hosté po špatném odkopu našeho brankáře zvýšit svůj náskok, ale tvrdou ránu zpoza vápna dokázal R.Venhuda vytáhnout na tyč. Poté zahrozil M.Vyžrálek, který místo přihrávky před branku volil střelu z těžkého úhlu, kterou však hostující brankář nohou vykopl. Vyrovnávající branky jsme se dočkali v 73.minutě po autovém vhazování, kdy skákající míč napálil z hranice šestnáctky do šibenice hostující branky L.Venhuda. Po této brance jsme chtěli dorazit zraněním zdecimované hosty, ale opak byl bohužel pravdou, neboť v 77.minutě přidal svou druhou branku v zápase Ležák. V 85.minutě se pak naší obraně nepodařilo odvrátit centrovaný míč, který tak prošel až k hostujícímu P.Pechalovi a ten z nelehké pozice zamířil svou přízemní ránu přesně k tyči. Do konce zápasu ještě zneškodnili oba brankáři po jedné střele z pokutového území, a proto zápas skončil výsledkem 3:5. Hosté v zápase předvedli nevídanou produktivitu, naopak my jsme doplatili na neproměňování šancí a chyby v obranné fázi. Z naší strany se jedná o jednoznačnou ztrátu, neboť soupeř byl v tomto zápase jednoznačně hratelný. Příští týden uzavřeme sérii pěti domácích zápasů v řadě, kdy v tradičním nedělním dopoledním čase přivítáme tým Oleksovic.