Skalice - Loděnice 3:1 (3:1)

9. 4. 2019

G: L.Bartuněk (Z.Vostřel), M.Knap (rohový kop), Z.Vostřel (L.Bartuněk) - P.Juráček

Žluté karty:

Sestava domácích - L.Klim - L.Venhuda, R.Venhuda, Mar.Kölbl, R.Žitka - L.Bartuněk (65.Z.Šarközi), R.Křepela, J.Vacek, M.Knap - Z.Vostřel, M.Křepela

Sestava hostů - P.Kovář - S.Menšík, M.Adámek, V.Malý, D.Otoupal - Z.Janda, D.Lyczak, J.Roháček, L.Mánek (80.J.Urbánek) - P.Juráček, M.Hartman

V dalším zápase jsme se na našem hřišti střetli s týmem Loděnic, který v dosavadním průběhu sezony nezískal ještě žádný bod. Před zápasem nám vypadlo ze sestavy hned několik hráčů, včetně dvou našich nejlepších střelců M.Vyžrálka a V.Šabaty, a proto bylo jasné, že nás nebude čekat tak snadný zápas, jak by se při pohledu na tabulku mohlo zdát. V úvodu zápasu jsme zahrozili po autovém vhazování, ale hlavička M.Křepely přelétla hostující branku. Na první branku jsme však i přesto čekali pouze do 15.minuty, kdy Z.Vostřel přiťukl míč L.Bartuňkovi, který vlétl do pokutového území a přízemní ranou k tyči nedal šanci hostujícímu brankáři. Netrvalo dlouho a dostali jsme se do dvoubrankového vedení, poté co rohový kop M.Knapa skončil až v hostující brance. Krátce po této vstřelené brance propadl míč v pokutovém území k hostujícímu Juráčkovi, který prostřelil našeho brankáře. Hosté se mohli dočkat i vyrovnání, ale jeden z hostů ve vyložené šanci trefil pouze našeho brankáře L.Klima. Ve 30.minutě jsme se tak znovu ujali dvoubrankového vedení my, a to když L.Bartuněk přihrál míč rozběhnutému Z.Vostřelovi, který přízemní střelou překonal brankáře hostů potřetí. Stejný hráč mohl přidat i další branku, ale hostující brankář vyrazil jeho tvrdou ránu zpoza vápna na rohový kop. Vzhledem k tomu, že ostatní naše příležitosti byly zakončeny nedůrazně, šlo se do kabin za stavu 3:1 pro nás.

Do druhé půli jsme šli s cílem vycházet ze zabezpečené obrany a nepouštět hosty do brankových příležitostí, což se nám až do 70.minuty dařilo. Hosté sice byli aktivnějším týmem, ale tato převaha nevedla k výraznějším šancím. Také my jsme toho směrem dopředu moc neukázali, a tak byl z naší strany v druhé půli nejblíže k brance R.Žitka, který se po autovém vhazování dral do zakončení, avšak hostující brankář jeho zakončení vyrazil. Od 70.minuty začali být hosté, čím dál více nebezpečnější, ale náš brankář L.Klim si poradil s několika zakončeními hostů. Jelikož ani poslední šance hostů z 85.minuty, kdy po rohovém kopu propadl míč až k Menšíkovi, který tvrdou ranou těsně přestřelil naší branku, neskončila brankou, skončil zápas našim vítězstvím 3:1. I v oslabené sestavě se nám tedy podařilo získat další tři body, čímž jsme si upevnili 7.místo v tabulce. Další zápas sehrajeme znovu na našem hřišti proti týmu Troskotovic.