Skalice - Moravský Krumlov c 4:3 (1:1)

8. 10. 2018

Skalice - Moravský Krumlov C 4:3 (1:1)

G: R.Křepela (V.Šabata), R.Ševčík (přímý kop), L.Venhuda (M.Vyžrálek), L.Venhuda (R.Žitka) - D.Vejvalka, R.Pasterný PK, M.Holík

Žluté karty: Z.Šarközi

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Ševčík, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl R.Žitka - R.Křepela, V.Šabata, L.Venhuda, L.Bartuněk (85.Z.Šarközi) - M.Křepela, J.Virgl (50.M.Vyžrálek)

Sestava hostů - L.Máša - M.Bogner, M.Procházka, R.Březina (75.V.Rotter), F.Březina (46.M.Ostrovský) - P.Procházka, J.Procházka, R.Pasterný, M.Bazala - M.Holík, D.Vejvalka

V dalším domácím zápase jsme na našem hřišti přivítali tým Moravského Krumlova C, se kterým pravidelně hrajeme výsledkově těsné zápasy. V důsledku několika absencí doznala naše sestava oproti minulému zápasu velkých změn, ale i tak se nám podařilo čtvrtý tým tabulky porazit. V první půli se hrál opatrný fotbal s větším množstvím brankových příležitostí na naší straně. V 5.minutě vnikl do pokutového území hostů R.Křepela, jehož nedůrazný pokus však hostující brankář Máša zneškodnil. V 10.minutě jsme se už ujali vedení, když se míč po ose L.Venhuda a V.Šabata dostal až k R.Křepelovi, který přízemní ranou k tyči překonal hostujícího brankáře. Ve 20,minutě oslovil M.Kratochvíl přihrávkou do běhu opět R.Křepely, který však svůj únik tentokrát zakončil ranou nad branku. Další brankovou příležitost jsme si vypracovali po autovém vhazování, kdy M.Křepela připravil míč pro L.Venhudy, jehož pokus z úhlu však hostující Máša vytáhl na spojnici brankové konstrukce. Po těchto našich neproměněných šancích se hosté v 35.minutě dočkali vyrovnání, když střílený centr z velkého úhlu od hostujícího Vejvalky prošel malou mezírkou u přední tyče až do naší branky. První půle tedy skončila remízou 1.1.

Do druhé půli jsme šli s vědomím toho, že v první půli jsme byli nebezpečnějším týmem, a proto jsme chtěli vstřelit, co nejdříve vedoucí branku, ale v 55.minutě se míč v pokutovém území smolně odrazil od ruky R.Ševčíka a nařízený pokutový kop suverénně proměnil hostující Pasterný. Na tuto inkasovanou branku se nám naštěstí podařilo záhy zareagovat, a to když přímý kop R.Ševčíka z půlící čáry přelétl povyběhnutého brankáře hostů a zapadl přesně pod břevno. O dvě minuty později jsme již šli do vedení, když L.Bartuněk poslal míč do křídla na M.Vyžrálka, který míč podržel a naservíroval do pokutového území nabíhajícímu L.Venhudovi, který ranou pod břevno překonal brankáře hostů. V 77.minutě se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku, když po obléhání hostující obrany přihrál R.Žitka míč L.Venhudovi, který jej potáhl, zbavil se několika bránicích hráčů a ranou bodlem překonal hostujícího Mášu počtvrté. Hosté poté vrhli své síly do útoku a v 86.minutě se jim podařilo vstřelit i kontaktní branku, když centrovaný přímý kop našel hlavu  Bognera, který poslal míč před branku, kde jej do naší branky uklidil dobíhající Holík. Do konce zápasu stihli hosté ještě jednou zahrozit, kdy se po závaru v našem pokutovém území pohyboval míč v blízkosti naší tyče, ale těsný náskok se nám podařilo v pětiminutovém nastavení uhájit. Zápas tak skončil naší zaslouženou výhrou 4:3, díky které jsme se v tabulce posunuli na 7.místo tabulky. Další domácí zápas sehrajeme netradičně v neděli v 15 hodin proti našemu tabulkovému sousedovi z Hrabětic, se kterým jsme se ještě nikdy neutkali. Při pohledu na soupisku našeho soupeře je však zřejmé, že nás bude čekat složitý zápas.