Skalice - Oleksovice 2:2 (2:1)

23. 10. 2018

G: V.Šabata (bez asistence), Jan Jonák (J.Vacek) - Z.Koukal, P.Tapšík

Žluté karty: L.Bartuněk

Sestava domácích - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Žitka - R.Křepela (85.Z.Šarközi), V.Šabata, J.Vacek (70.R.Venhuda), J.Jonák - L.Bartuněk, M.Vyžrálek

Sestava hostů - P.Buchta - P.Tapšík, Z.Koukal, R.Till, P.Štejdýř - A.Buchta, M.Koudelka, R.Skřivan, M.Vacek - M.Dočekal, M.Hanzel

V dalším domácím zápase jsme na našem hřišti přivítali Oleksovice, které k zápasu přijely bez jediného náhradníka. Na naší straně to dlouho vypadalo, že k zápasu budeme připraveni téměř v kompletním složení, ale těsně před začátkem zápasu jsme zjistili, že kromě M.Křepely budeme v zápase postrádat i F.Gregora, R.Ševčíka a J.Virgla. Naopak poprvé na podzim se v naší sestavě po zranění objevil J.Vacek, který se výraznou měrou podílel na obou našich vstřelených brankách. Úvod zápasu nám vyšel dokonale, neboť už v 4.minutě se hostující obraně nepodařilo odvrátit autové vhazování J.Vacka a poskakující míč dorazil do prázdné branky V.Šabata. V 7.minutě skončil míč po dalším autovém vhazování J.Vacka s přispěním Jana Jonáka v brance hostů podruhé. O chvíli později odvrátili hosté další autové vhazování pouze k M.Vyžrálkovi, jehož pokus vykopnul z branky jeden z hostujících obránců. Ve 20.minutě se i hosté z první střely na branku dočkali branky, a to když z 22 metrů napřáhl Koukal, který nekompromisní přízemní ranou k tyči nedal našemu brankáři žádnou šanci. Poté vstřelily oba týmy po jedné brance, ale hlavní rozhodčí obě branky neuznal z důvodu ofsajdu. V průběhu první půle jsme byli nebezpečnějším týmem, ale naše jednobrankové vedení se nám bohužel nepodařilo zvýraznit, neboť Jan Jonák po dalším autu překopl z malého vápna odkrytou branku hostů. Pro změnu po rohovém kopu zamířil M.Vyžrálek svou ránu nad branku, stejnému hráči později chyběl při brejkové akci krůček, aby obešel vyběhnutého brankáře hostů a poslal míč do prázdné branky. Ze strany hostů stála za zmínku jejich možnost v nastaveném čase, kdy dlouhý míč přelétl naší obranu, což však hostující Dočekal nečekal, a proto míč doskákal až k našemu brankáři. První půle tak skončila našim vedením 2:1.

Hned v úvodu druhé přelétla hlavička V.Šabaty po autovém vhazování jen těsně břevno hostující branky. Toto bylo na dlouhou dobu naše poslední ohrožení soupeřovi branky, neboť ve druhé půli převzali útočnou iniciativu hosté. Ti nejprve zahrozili tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, která jen těsně přelétla břevno naší branky, a přímým kopem pod břevno, který náš brankář vytáhl na rohový kop. Ještě blíže byli hosté vstřelení branky v 65.minutě, kdy dlouhý odkop hostů posunul Mar.Kölbl nešťastně hlavou do běhu hostujícímu Dočekalovi, který však svůj samostatný nájezd zakončil ranou do tyče. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání v 80.minutě, kdy si na rohový kop naběhl Tapšík, který hlavou překonal našeho brankáře. Až po této inkasované brance jsme znovu zahrozili i my, ale levačka V.Šabaty skončila pouze na boční síti a s přímým kopem M.Vyžrálka si poradil hostující brankář. Také hosté už do konce zápasu branku nepřidali, a proto skončil zápas nerozhodným výsledkem 2:2. Vzhledem k tomu, že jsme v zápase vedli už 2:0, je pro nás zisk jednoho bodu z tohoto zápasu ztrátou. K předposlednímu zápasu podzimu zajíždíme v neděli dopoledne do Horních Kounic, kde se střetneme s jejich B týmem, kterému se prozatím překvapivě výsledkově nedaří, ale s ohledem na fungující spolupráci s A týmem je jasné, že nás bude čekat těžký zápas.