Skalice - Šanov 4:0 (0:0)

1. 4. 2019

G: M.Vyžrálek (R.Venhuda), M.Vyžrálek (M.Křepela), M.Vyžrálek (M.Křepela), L.Venhuda (př.kop)

Žluté karty: M.Kölbl, M.Vyžrálek, V.Šabata, R.Gottlieb

Sestava domácích - R.Venhuda - L.Venhuda, R.Žitka, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - L.Bartuněk (80.Z.Šarközi), V.Šabata, J.Vacek, M.Knap - M.Vyžrálek, M.Křepela

Sestava hostů - K.Machala - M.Krištof, M.Bártík, J.Bvoc, V.Kazdera - P.Šišlák, J.Šindelář, D.Šišlák (77.V.Petrů), J.Petrů - M.Hél, P.Eliáš

Druhý zápas jara jsme na našem hřišti sehráli s týmem Šanova, kterému patřilo 5.místo tabulky. Oproti minulému zápasu jsme se museli vypořádat s větším množstvím absencí, a proto jsme měli k dispozici pouze jednoho náhradníka. Do zápasu jsme vstoupili nervózně, díky čemuž si hosté vypracovali od prvních minut převahu v poli. Tato převaha vydržela hostům v průběhu celého úvodního dějství, ale všechny jejich útočné akce končily v blízkosti našeho pokutového území nepřesnými zakončeními. My jsme toho v první půli směrem dopředu moc nepředvedli, ale i přesto jsme se mohli ujmout vedení, když R.Žitka vybídl k samostatnému nájezdu M.Vyžrálka, který však ve vyložené pozici překopl hostující branku. Vzhledem k tomu, že hlavní rozhodčí neuznal z důvodu ofsajdu branku hostů těsně před koncem poločasu, skončila první půle bezbrankovou remízou.

O osudu zápasu rozhodla úvodní čtvrthodina druhé půle, během které jsme se dostali do dvoubrankového vedení. V 48.minutě přelétl výkop R.Venhudy hostující obránce a rozběhnutý M.Vyžrálek prostřelil hostujícího brankáře. Krátce poté se dostali k nebezpečnému zakončení hosté, ale s přízemní ranou z hranice šestnáctky si náš brankář R.Venhuda poradil. Druhá branka zápasu byla k vidění v 59.minutě, kdy R.Gottlieb přihrál míč na hranici šestnáctky M.Křepelovi, který přihrávkou oslovil nabíhajícího M.Vyžrálka, jehož přízemní střela zapadla ke vzdálenější tyči. M.Vyžrálek se mohl o chviličku později radovat z hattricku, ale jeho pumelenice od postranní čáry zamířila pouze do spojnice hostující branky. Poté nás hosté zatlačili před naše pokutové území, ale přes naši dobře fungující defenzívu se hostům nepodařilo dostat do vážnějších příležitostí. Odpor hostů se nám podařilo definitivně zlomit v poslední čtvrthodině, kdy jsme přidali další dvě branky. Branku V.Šabaty sice hlavní rozhodčí ještě z důvodu ofsajdu neuznal, ale v 79.minutě poslal M.Křepela do úniku M.Vyžrálka, který přidal svou třetí branku v zápase. O dvě minuty později vstřelil naší čtvrtou branku v zápase L.Venhuda, který překvapil brankáře hostů ranou z přímého kopu z vlastní poloviny. Vzhledem k průběhu zápasu byl výsledek zápasu pro hosty krutý, ale opět se ukázalo, že naší bojovností a urputností dokážeme uspět i s fotbalovějšími protivníky. V dalším zápase nás na domácím hřišti čeká tým Loděnic, kterého jsme na podzim porazili 3:1.