Skalice - Vedrovice 2:2 (1:2)

25. 3. 2019

G:  L.Venhuda (J.Vacek), V.Šabata (PK) - M.Tomek, M.Klečatský

Žluté karty:

Sestava domácích - L.Klim - L.Venhuda, R.Žitka, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela, V.Šabata, J.Vacek (80.F.Jelínek), M.Knap (85.J.Virgl) - Z.Vostřel (50.L.Bartuněk), M.Vyžrálek

Sestava hostů - L.Halámek - V.Burjan, A.Bohdanský, P.Červínek, M.Doležal - J.Světlík, F.Kolegar, M.Tomek, M.Klečatský - T.Sikmund, M.Patloka

V prvním jarním zápase jsme na našem hřišti přivítali tým Vedrovic, na kterého jsme měli po podzimní části náskok čtyř bodů. Během zimní pauzy došlo v naší sestavě k několika změnám. Do sousedních Hostěradic se vrátil R.Ševčík, ze stejného týmu nás naopak posílili Z.Vostřel a F.Jelínek, které doplnil navrátilec z Miroslavi M.Knap. V zápase jsme postrádali dlouhodobě zraněné M.Kratochvíla, Jana Jonáka a dovolenkující F.Gregora a M.Křepely, ale i přesto bylo k zápasu připraveno hned 15 našich hráčích. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se hned z první střely na branku ujali vedeni. Naší obraně se nepodařilo odvrátit dlouhý míč hostů, díky čemuž se na pravé straně dostal k zakončení Tomek, na jehož rychle padající střelu si náš brankář sáhl, ale míč i přesto skončil v naší síti. Krátce po inkasované brance poslal M.Knap pěkný pas na nabíhajícího R.Křepelu, jehož přízemní střela však minula hostující branku. Zhruba v 15.minutě hosté zvýšili svůj náskok, a to když se centrovaný míč smolně odrazil k hostujícímu Klečatskému, který přízemní ranou překonal našeho brankáře podruhé. V této fázi zápasu nás hosté zatlačili, ale další branku jsme hostům již nepovolili. Našim útočným snahám chyběl v první půli větší důraz v pokutovém území, a tak jsme se kontaktní branky dočkali střelou ze střední vzdálenosti. J.Vacek hodil míč na nabíhajícího L.Venhudy, jehož halfvolej z 25 metrů zapadl přesně do šibenice hostující branky. Do konce poločasu jsme se mohli dočkat i vyrovnání, ale hlavní rozhodčí bohužel v rozhodující chvíli odpískal M.Vyžrálkovi útočný faul.

Ve druhé půli jsme byli lepším týmem a hosty zatlačili. Nejdříve z naší strany zahrozil M.Vyžrálek, který utekl hostující obraně, ale hostující brankář rychle vyběhl, a proto musel náš hráč zakončovat hlavičkou, kterou brankář hostů zneškodnil. Hostující brankář si poradil i s tvrdým přímým kopem M.Knapa. Vyrovnávající branky jsme se nakonec dočkali v 65.minutě z pokutového kopu po faulu hostujícího brankáře na M.Vyžrálka. Nařízený pokutový kop proměnil V.Šabata. Ihned po vstřelené brance se po chybě v naší obraně řítil sám na našeho brankáře hostující Kolegar, který však při pokusu o přehození našeho brankáře minul naší branku. I po této šanci hostů jsme se hnali za vedoucí branku, kterou se nám však nepodařilo vstřelit. Nejblíže vstřelené brance jsme byli po přímém kopu M.Vyžrálka, který hostující brankář vyrazil pouze před sebe, ale dobíhající R.Žitka minul hostující branku, a po autovém vhazování, po kterém chyběl L.Bartuňkovi pouze kousek, aby dostal míč do odkryté branky hostů. Také hosté mohli vstřelit branku po hezké křídelní akci, na jejímž konci jeden z hostů vyslal přízemní ránu k tyči, kterou parádně vytáhl na roh L.Klim. Rozhodující moment zápasu přišel v 90.minutě, a to když hlavní rozhodčí odpískal po ruce v našem pokutovém území sporný pokutový kop, k jehož exekuci se postavil Patloka, kterého však vychytal náš brankář. Zápas tedy nakonec skončil asi zaslouženou remízou. Do zápasu jsme sice šli s cílem získat tři body, ale vzhledem k průběhu zápasu musíme brát i bod za remízu, díky které se nám náš soupeř v tabulce nepřiblížil. V příštím zápase nás čeká na našem hřišti tým Šanova, kterému máme co vracet, neboť na podzim jsme tomuto soupeři podlehli 2:0.