Troskotovice - Skalice 4:4 (2:2) - kontumačně 0:3

3. 9. 2018

Troskotovice - Skalice 4:4 (2:2)

G: M.Hořák 2, R.Gruna, S.Hanuš - Jan Jonák (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (bez asistence), L.Venhuda (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (L.Venhuda)

Žluté karty: R.Žitka, L.Klim

Sestava hostů - L.Klim - R.Žitka, M.Kratochvíl, Mar.Kölbl, R.Gottlieb -  R.Křepela (80.M.Bílý ml.), M.Křepela (25. R.Ševčík), L.Venhuda, Jan Jonák (70.R.Venhuda) - J.Virgl (50.L.Bartuněk), M.Vyžrálek

Sestava domácích - Z.Bedřich - M.Hořák, V.Kolman, R.Irsenský, P.Novosád - S.Hanuš, O.Kolman, T.Jaroš, T.Nytra - R.Gruna, M.Paško

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na půdu Troskotovic. Domácí k zápasu nastoupili v 11 hráčích a už po pár minutách zápasu bylo zřejmé, že využili služeb jejich bývalého hráče, který před letošní sezonou odešel do týmu Pohořelic a který svůj zápas odehrál již v sobotu. My jsme v zápase postrádali V.Šabaty, J.Vacka, F.Gregora a V.Křepely, ale i tak jsme měli k zápasu připraveno hned 14 hráčů. Domácí byli v úvodu zápasu aktivnějším týmem a vypracovali si i několik brankových příležitostí. Zhruba v 10.minutě dostal přihrávku do pokutového území domácí Gruna, kterého skluzem zastavil Jan Jonák, kvůli čemuž hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který však domácímu Kolmanovi zneškodnil náš brankář L.Klim. O chvilku později dostal přihrávku za obranu aktivní Gruna, který byl u míče dřív než náš brankář, ale zakončení domácího hráče skončilo vedle naší branky. Ve 21.minutě se už domácí radovali z branky, když další přihrávku za obranu zakončil Gruna křižnou ranou k tyči. Po této inkasované brance jsme si vypracovali první možnost zápasu i my, a to když se do pokutového území domácích dostal Mar.Kölbl, který přihrávkou pod sebe přihrál M.Vyžrálkovi, jehož přízemní ránu však domácí brankář chytil. Domácí i nadále působili svěžejším dojmem a ve 30.minutě si připsali i druhou branku, když přímý kop zpoza vápna zatočil k tyči domácí Hořák. Teprve po této brance jsme se osmělili směrem dopředu i my a do konce poločasu se nám nakonec podařilo i srovnat. Nejprve se do vyložené šance dostal R.Křepela, který si však v rozhodující fázi překážel s Janem Jonákem, a proto se k míči nakonec dostali domácí obránci. V 39.minutě jsme se už dočkali kontaktní branky, když centr M.Vyžrálka zpracoval v pokutovém území Jan Jonák, který překonal brankáře domácích. Vyrovnávající branka byla k vidění ve 44.minutě, když si z levé strany navedl míč do středu M.Vyžrálek, na jehož střelu šajtlí si domácí brankář sice sáhl, ale míč i tak doskákal za brankovou čáru. V nastaveném čase měli domácí výhodu rohového kopu, po kterém se dostal míč k jednomu z domácích, který však v dobré pozici zakončil nedůrazně, a proto si s tímto pokusem poradil náš brankář. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2. V průběhu poločasové přestávky jsme provedli konfrontaci domácího hráče hrajícího načerno, po které domácí dohrávali zápas v deseti hráčích.

V úvodních 15.minutách druhé půli jsme byli jednoznačně aktivnějším týmem a odskočili jsme soupeři na rozdíl dvou branek. Naše první příležitost v druhé půli byla po přímém kopu M.Vyžrálka, na který jen těsně nedosáhl naskakující R.Ševčík. Poté musel domácí brankář vyrazit na rohový kop střelu L.Venhudy mířící pod břevno. V 50.minutě jsme se už ujali vedení, a to když M.Vyžrálek přiťukl míč L.Venhudovi, jehož střela zpoza vápna zamířila přesně k tyči. Čtvrtou branku jsme přidali v 56.minutě, když si na nákop L.Venhudy naběhl M.Vyžrálek, který střelou k tyči překonal vyběhnutého brankáře domácích. M.Vyžrálek se mohl o chvilku později radovat z hattricku, ale jeho dělovka z 25 metrů skončila pouze na břevně domácí branky. Po těchto našich šancích jsme přestali hrát a oslabení domácí začali čím dál více hrozit. V 60.minutě tak domácí vstřelili kontaktní branku, když jeden z domácích hráčů přihrávkou pod sebe přihrál neobsazenému Hořákovi, který tak přidal svou druhou branku v zápase. Poté jsme nevyužili obrovskou šanci na zvýšení našeho náskoku, když R.Křepela běžel spolu s dalším našim hráčem sám na domácího brankáře, ale střelu našeho hráče vychytal domácí brankář. Domácím se nakonec podařilo vyrovnat v 75.minutě, když na konci akce, která se podobala jejich předcházející brance, byl tentokrát domácí Hanuš. Do konce zápasu už nebyla k vidění žádná branka, a proto zápas na hřišti skončil výsledkem 4:4. Z důvodu neoprávněného startu domácího hráče však bude mít tento zápas dohru u STK OFS Znojmo. V dalším kole zajíždíme v neděli odpoledně na půdu Jamolic.