Vedrovice - Skalice 2:2 (0:0)

14. 8. 2018

G: T.Sikmund, M.Klečatský - M.Křepela (M.Vyžrálek), vlastní

Žluté karty:

Sestava hostů - L.Klim - R.Ševčík (70.V.Křepela), M.Kratochvíl, R.Žitka, Mar.Kölbl - R.Křepela, L.Bartuněk (80.R.Venhuda), L.Venhuda, M.Křepela - J.Virgl (60.F.Gregor), M.Vyžrálek

Sestava domácích - L.Halámek - A.Bohdanský, P.Červínek, M.Kolegar ml. (50.V.Burjan), M.Tomek - J.Světlík, D.Palutka, D.Větříček (60.D.Novotný), M.Klečatský - M.Patloka, T.Sikmund (75.M.Kolegar st.)

V prvním zápase nové sezóny jsme zajížděli na půdu Vedrovic, které v uplynulém ročníku skončily v tabulce těsně před námi. Oproti přátelským zápasů, při kterých jsme ani jednou nenastoupili s jedenácti našimi kmenovými hráči, jsme v neděli k zápasu odjeli hned se čtrnácti lidmi. V zápase jsme postrádali R.Gottlieba, J.Jonáka, J.Vacka a nejproduktivnějšího našeho hráče minulých sezón V.Šabaty, který se z pracovních důvodů připojí k našemu týmu až počátkem září. První půle nabídla převahu domácích v poli a minimum šancí na obou stranách. Do první příležitosti zápasu se dostal domácí Palutka, jehož pokus z hranice šestnáctky musel náš brankář L.Klim vyrazit mimo tři tyče. Ve 25.minutě byla k vidění největší šance úvodní půle, kdy M.Křepela nádhernou přihrávkou vybídl k samostatnému nájezdu M.Vyžrálka, avšak domácí brankář Halámek našeho střelce vychytal. Hned záhy se dostali do slušné příležitosti i domácí, a to když se z úhlu řítil na našeho brankáře Světlík, jehož pokus však L.Klim vyrazil nohou. Od zhruba 35.minuty se začala převaha domácích stupňovat, ale nám se podařilo tento nápor přežít, a proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodních pěti minutách druhé půle nás domácí opět zatlačili před naší branku, ale hlavičku jednoho z domácích po rohovém kopu vyrazil náš brankář na rohový kop. V 51.minutě jsme se dostali ke standartní situaci, kterou M.Vyžrálek poslal na hlavu nabíhajícího M.Křepely, který překonal domácího brankáře. Tato inkasovaná branka neměla vliv na domácí, kteří pokračovali ve své hře, a hned po dvou minutách se nenápadná střela jednoho z domácích otřela o tyč naší branky. V 60.minutě se už domácí radovali z vyrovnávající branky, a to když na dlouhý aut domácích nedosáhl náš brankář a Sikmund hlavou poslal míč do naší poloodkryté branky. O dvě minuty později už domácí vedli, když Klečatský využil naší otevřené obrany a přízemní ranou z dvaceti metrů překonal našeho brankáře podruhé. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem a mohli přidat i třetí branku, ale to se jim naštěstí nepodařilo. Domácí se dostali celkem do třech slušných šancí, ale při první příležitosti vyrazil střelu domácího hráče z úhlu L.Klim, při další šanci přihrával domácí křídelník míč na malé vápno na osamoceného útočníka, kterému míč z kopačky na poslední chvíli skluzem vypíchl Mar.Kölbl a tento míč skončil s přispěním tyče v náručí našeho brankáře, a při poslední šanci  domácímu Sikmundovi utekl míč při kličce našemu brankáři až mimo hřiště. Od 75.minutě jsme zvýšili svou aktivitu a začali se dostávat častěji před pokutové území domácích. Po jedné z dalších standartních situací propadl míč opět až k M.Křepelovi, který však překopl domácí branku. Stejný hráč se poté dostal do dvou náznaků příležitostí, které však v té době nejistý domácí brankář nakonec přečkal bez újmy. Rozhodující moment zápasu tak přišel v 93.minutě, kdy jsme měli výhodu poslední standartní situace, kterou domácí odvrátili pouze k autové čáře, kde míč dostihl R.Křepela, který poslal před branku centr, po kterém svedl Mar.Kölbl hlavičkový souboj s jedním domácích, od kterého se míč smolně odrazil až do vlastní sítě. Zápas tedy skončil remízou 2:2 a vzhledem k průběhu zápasu musíme brát bod všemi deseti. V dalším zápase zajíždíme v sobotu na hřiště nováčka ze Šanova, který v prvním kole porazil silný tým Vlasatic, a proto je zřejmé, že se bude jednat o velmi kvalitního soupeře.