Litobratřice - Skalice 3:1 (1:0)

3. 10. 2019

G: M.Kadlečík, D.Kadlečík PK, R.Svída - L.Horák (bez asistence)

Žluté karty: M.Vyžrálek, J.Vacek, L.Horák

Sestava hostů - M.Křepela - R.Žitka, M.Kratochvíl (55.R.Gottlieb), A.Čejka, Mar.Kölbl - R.Křepela, J.Vacek (75.L.Bartuněk), L.Horák, F.Gregor - M.Knap, M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Šupák - V.Hubáček, J.Masař, R.Jahoda, Z.Kalíř - K.Makrovský, M.Kuna, D.Kadlečík, J.Kuna (46.R.Svída) - M.Hořčica, M.Kadlečík

K dalšímu zápasu jsme v oslabené sestavě zajížděli na půdu Litobratřic. Domácí do zápasu vstoupili aktivněji a hned v 5.minutě se mohli radovat z branky, ale přízemní křižná střela jednoho z domácích skončila vedle naší branky. V 10.minutě se domácí dostali v blízkosti našeho pokutového území k míči, domácí záložník potáhl míč a přihrál jej pod sebe na nabíhajícího M.Kadlečíka, který střelou mezi nohy překonal našeho brankáře. Na inkasovanou branku jsme mohli brzo odpovědět, poté co se v pokutovém území dostal ke střele F.Gregor, ale domácí brankář střelecký pokus mířící pod břevno vyrazil na rohový kop. V rozmezí 25. až 30. minuty zahrozili několikrát znovu domácí. Nejprve se za záda naší obrany dostal domácí útočník, jehož zakončení však vyrazil náš vybíhající brankář a následný volný míč odkopl R.Žitka. O chvíli později skončila dalekonosná střela jednoho z domácích s přispěním našeho brankáře na břevně naší branky. Také my jsme orazítkovali brankovou konstrukci domácích, a to když rohový kop M.Knapa skončil po hlavičce domácího Masaře na tyči domácí branky. Stejný hráč byl blízko vlastní branky i po přímém kopu z kopačky R.Křepela, avšak míč z kopačky domácího hráče skončil těsně vedle pravé tyče. V závěru poločasu se po hezké kombinační akci na jeden dotek dostal k míči domácí útočník, jehož střela z jedenácti metrů přelétla naší branku. Po první půli jsme tedy prohrávali 1:0.

Hned na začátku druhé půle ohrozili naší branku opět domácí, ale s nedůraznou střelou jednoho z jejich hráčů si M.Křepela poradil. Poté se do třech zajímavých zakončení dostal M.Vyžrálek. V prvním případě mířil náš hráč k bližší tyči, ale domácí brankář si s nepříliš razantním zakončením poradil. Druhé zakončení M.Vyžrálka už bylo o mnoho nebezpečnější, ale domácí brankář výborným zákrokem vyrazil křižnou ránu na rohový kop. Při třetí příležitosti vyrazil domácí brankář přímý kop našeho hráče z dvaceti metrů opět na rohový kop. Domácí brankář zneškodnil rovněž tvrdý přímý kop M.Knapa z pravé strany. V 60.minutě se nám už podařilo domácího brankáře překonat, a to když L.Horák potáhl míč a levačkou z 25 metrů zamířil přesně do pravého horního rohu domácí branky. Po vyrovnání nás domácí zatlačili před naší branku, ale tuto převahu se nám podařilo přečkat. Klíčový moment zápasu přišel v 73.minutě, kdy se do našeho pokutového území dostal domácí Kadlečík, který poté, co mu míč utekl za brankovou čáru, upadl, aniž by byl zřejmý kontakt našich skluzujících obránců s tímto hráčem, načež hlavní rozhodčí nařídil diskutabilní pokutový kop, který proměnil D.Kadlečík. Po inkasované brance jsme byli značně podráždění, ale i přesto jsme se mohli dočkat v 85. minutě vyrovnání. M.Vyžrálkovi však na malém vápně chyběl krůček, aby poslal centrovaný míč M.Knapa do domácí branky. V úplně samém závěru se individuální akcí prezentoval domácí střelec Svída, který přízemní střelou z deseti metrů o tyč překonal našeho brankáře. Zápas tedy skončil vítězstvím domácích 3:1. Příští neděli nás čeká na našem hřišti zápas s rezervou Horních Kounic.