Skalice - Horní Kounice B 5:2 (2:2)

7. 10. 2019

G: L.Horák (L.Venhuda), L.Horák (J.Vacek), M.Knap (přímý kop), L.Horák (Z.Šarközi), V.Čech (R.Křepela) - T.Procházka, L.Juříček

Žluté karty:

Sestava domácích - M.Křepela - R.Žitka, L.Venhuda, A.Čejka (65.Mar.Kölbl), R.Gottlieb - R.Křepela, J.Vacek (70.M.Kratochvíl), L.Horák, L.Bartuněk (55.V.Čech) - M.Knap (75.Z.Šarközi), M.Vyžrálek

Sestava hostů - M.Bašta - M.Tretter, P.Svoboda, P.Korábek, V.Paclt - A.Kelča, L.Juříček, M.Němec, J.Čemerka (70.T.Kuchařík) - J.Vondruška, T.Procházka (55.T.Černý)

V devátém kole jsme na našem hřišti přivítali rezervu Horních Kounic. Po sérii dvou porážek jsme do zápasu vstupovali s jednoznačným cílem zvítězit a připsat si tři body do tabulky. První půle nabídla vyrovnaný průběh zápasu. Jako první zahrozili po rohovém kopu hosté, ale hlavička nabíhajícího Němce z prostoru přední tyče mířila mimo naší branku. V 18.minutě propadl po autovém vhazování míč k hostujícímu Procházkovi, který střelou k tyči překonal našeho brankáře. Vedení hostů mohl poté zvýraznit Němec, jehož hlavička z dobré pozice však mířila těsně vedle naší branky. Ve 25.minutě si na přímý kop L.Venhudy z půlící čáry naběhl L.Horák, který hlavou prodloužil míč za záda hostujícího Bašty. Na naší branku se snažil o chvíli později odpovědět střelou z hranice šestnáctky hostující Juříček, ale M.Křepela střelu mířící k tyči dokázal vyrazit na rohový kop. Poté jsme zahrozili my, ale tvrdý přímý kop M.Knapa od koncové brankové čáry se odrazil od břevna do tyče a následně mimo branku hostů. V 38.minutě skončil míč po nepodařeném odkopu jednoho z hostujících obránců na hlavě J.Vacka, který míč vrátil před branku, kam si naběhl L.Horák, který si pohotově zpracoval míč a následně prostřelil hostujícího brankáře. Těsně před koncem první půle vyrazil M.Křepela míč před nabíhajícím útočníkem pouze k hostujícímu Juříčkovi, který obloučkem poslal míč do naší branky. První půle tak skončila remízou 2:2.

V úvodu druhé půle předvedli hosté nebezpečný brejk, na jehož konci byl Němec, který však zamířil nad branku. My jsme zahrozili po rohovém kopu M.Knapa, ale skákající L.Horák na míč těsně nedosáhl a na zadní tyči číhající M.Vyžrálek nedokázal míč zpracovat. V 60.minutě se k přímému kopu u pravého rohu pokutového území postavil M.Knap, který zatočil míč k přední tyči a překonal hostujícího Baštu. Největší šanci na vyrovnání měli hosté v 68.minutě, ale zakončení Svobody po rohovém kopu skončilo s přispěním našeho brankáře na tyči naší branky. V 85.minutě zabojoval v pokutovém území hostů Z.Šarközi a L.Horák hlavičkou k tyči završil svůj hattrick. V úplně samém závěru zápasu unikl na pravé straně hostující obraně R.Křepela, který poslal míč před branku na V.Čecha a ten ve skluzu poslal míč do odkryté branky hostů. V těžkém zápase jsme si tak připsali díky dobré produktivitě tři body za výhru 5:2. Kaňkou na tomto zápase bylo zranění J.Vacka, který na marodce doplní našeho brankáře R.Venhudy. V příštím kole nás čeká těžký zápas na hřišti Troskotovic, kterým patří 3.místo tabulky.