Skalice - Oleksovice 3:2 (1:1)

12. 8. 2019

G: M.Vyžrálek (bez asistence), M.Vyžrálek (L.Venhuda), M.Knap (př.kop) - M.Žák, J.Hajzner

Žluté karty: Mar.Kölbl, L.Venhuda, R.Gottlieb

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Žitka, J.Vacek, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela (85.Z.Šarközi), L.Venhuda, L.Horák, L.Bartuněk (50.F.Gregor) - M.Knap (75.J.Virgl), M.Vyžrálek

Sestava hostů - Z.Koukal - J.Hajzner, L.Kláris (80.P.Mikysek), M.Holas, R.Till - T.Holub (78.M.Hanzel), M.Vacek, M.Dočekal, J.Zajíc - A.Buchta, M.Žák

Do nové sezony jsme vstoupili zápasem s Oleksovicemi. V průběhu letního přestupového období došlo v týmu našeho soupeře k několika změnám, přičemž mezi největší změny patřil odchod jejich nejlepšího střelce Valenty do Višňové a návrat J.Hajznera z Miroslavi. V zápase jsme postrádali několik hráčů, ale i tak jsme se k zápasu sešli v poměrně silném složení a hned se třemi náhradníky. Do zápasu vstoupil aktivněji hostující tým, který byl v úvodních deseti minutách aktivnějším týmem. Jako první zahrozili hosté, kdy střelu jednoho z jejich hráčů neudržel R.Venhuda, avšak u odraženého míče byl náš brankář rychleji než dotírající hostující útočník. S přibývajícími minutami jsme začali být aktivnějším a nebezpečnějším týmem my. Do naší první brankové příležitosti se po centru M.Vyžrálka dostal L.Horák, avšak střelu našeho hráče odvrátil hostující obránce na rohový kop. Branku hostů jsme ohrožovali zejména po autových vhazováních, po kterých jsme se dostávali do nebezpečných závarů, avšak tyto závary jsme nedokázali přetavit ve vedoucí branku. První branku zápasu byla k vidění ve 25 minutě, kdy míč po přímém kopu hostů propadl k nabíhajícímu Žákovi, který střelou z malého vápna nedal šanci našemu brankáři. Na vedoucí branku hostů se nám podařilo zareagovat během jediné minuty. Autové vhazování J.Vacka odvrátili hosté pouze k M.Vyžrálkovi, který přízemní ranou ze sedmi metrů propálil hradbu bránících hráčů včetně brankáře. O chvíli později jsme se mohli dostat do vedení, ale L.Horák hlavou po centru Mar.Kölbla zamířil mimo branku. Ve 35.minutě zahrozili opět hosté, avšak R.Venhuda vyrazil přímý kop mířící pod břevno na rohový kop. V samém závěru první půle se po přihrávce M.Vyžrálka ocitl sám před hostujícím brankářem L.Horák, jehož střelu levou nohou dokázal hostující brankář vyrazit. První půle tedy skončilo remízou 1:1.

Hned v úvodu druhé půle předvedl hezkou křídelní akci R.Křepela, který naservíroval míč před prázdnou branku M.Vyžrálkovi, kterému však v rozhodující chvíli přeskočil míč nohu. Na tuto naší brankovou příležitost zareagoval jeden z hostujících hráčů individuální akci, která byla zakončena tvrdou střelou zpoza vápna, která skončila vedle naší branky. Poté hostující obránce zkopnul v pokutovém území M.Vyžrálka, avšak rozhodčí k údivu všech nenařídil pokutový kop. Následně se po autovém vhazování J.Vacka dostal k hlavičce F.Gregor, ale hostující brankář toto zakončení vyrazil a odražený míč poslal R.Gottlieb mimo branku hostů. V 65.minutě se k přímému kopu z 20 metrů postavil hostující Hajzner, který zakroutil míč přesně do šibenice naší branky. Také podruhé se nám však na branku hostů podařilo ihned zareagovat. Přímý kop L.Venhudy z půlící čáry našel nabíhajícího M.Vyžrálka, který pravačkou poslal míč podél hostujícího brankáře do branky. Po dalším přesném přímém kopu L.Venhudy z obdobné pozice se k hlavičce dostal nikým nebráněný L.Horák, avšak naší nové posile nebylo v tomto zápase souzeno vstřelit branku, a tak míč skončil vedle hostující branky. Zhruba v 70.minutě se musel natahovat R.Venhuda, aby vytáhl střelu jednoho hostů z hranice šestnáctky mířící k tyči. V 75.minutě přišel rozhodující moment zápasu, kdy se k přímému kopu z 23 metrů postavil M.Knap, na jehož střelu přes zeď si sice hostující brankář sáhl, ale míč i přesto skončil za jeho zády. Do konce zápasu jsme už hosty nepustili do brankové příležitosti, naopak my jsme ještě mohli přidat čtvrtou branku. Po další křídelní akci R.Křepely a přihrávce před branku se jednomu z našich hráčů nepodařilo z malého vápna trefit hostující branku. Chvíli před koncem zápasu se ještě po přihrávce M.Vyžrálka dostával do nebezpečné situace L.Horák, ale hostující brankář skočil pod nohy našeho brankáře a byl u míče včas. V zápase, ve kterém jsme dvakrát prohrávali, jsme nakonec vydřeli cenné tři body. Příští týden zajíždíme na půdu Vlasatic, kde se nás bude čekat zápas proti silnému soupeři, ve kterém nebudeme mít co ztratit.