Skalice - Vedrovice 3:2 (0:2)

21. 10. 2019

G: F.Gregor (bez asistence), L.Horák (Mar.Kölbl), M.Vyžrálek (L.Venhuda) - M.Patloka, V.Burjan

Žluté karty: M.Kratochvíl, A.Čejka, L.Venhuda, L.Horák, Mar.Kölbl

Sestava domácích - M.Křepela - L.Venhuda, M.Kratochvíl, A.Čejka, R.Gottlieb (46.V.Čech) - R.Křepela (75.Z.Šarközi), Mar.Kölbl, L.Horák, L.Bartuněk (46. F.Gregor) - M.Knap, M.Vyžrálek

Sestava hostů - L.Halámek - V.Burjan, F.Kolegar, A.Bohdanský, P.Červínek (80.L.Galáš)- M.Tomek, D.Otoupal, L.Bašta (68.T.Doležal), M.Klečatský - J.Světlík, M.Patloka

V dalším zápase jsme na našem hřišti přivítali tým Vedrovic, se kterým jsme v posledních třech zápasech vždy remizovali. Oproti minulému zápasu jsme z pracovních důvodů postrádali stopera R.Žitky, naopak k dispozici již byl L.Bartuněk a R.Křepela. Do zápasu jsme vstoupili poněkud vlažně, čehož využili hosté, kteří již po 20.minutách vedli dvoubrankovým rozdílem. První zakončení hostů postrádaly razanci, ale v 9.minutě se po závaru v našem pokutovém území dostal míč jednomu z hostů, jehož střelu sice vykopnul z naší branky Mar.Kölbl, avšak míč skončil smolně u hostujícího Patloky, který z úhlu poslal míč do naší branky. Na inkasovanou branku jsme mohli brzo odpovědět, ale hostující brankář Halámek vychytal nájezd M.Vyžrálka. Ve 20.minutě našel centr z levé strany hostujícího Burjana, který si zpracoval míč a přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal našeho brankáře. Od zhruba 25.minuty jsme zvýšili svou aktivitu a vyrovnali se našemu soupeři. Blízko brance jsme byli po standartní situaci zahrávané L.Venhudou, ale nabíhající M.Vyžrálek v dobré pozici placírkou minul hostující branku. Brankou neskončily ani dvě tvrdé zakončení M.Knapa zpoza šestnáctky, které hostující brankář dokázal vyrazit. Těsně před koncem poločasu mohli naopak hosté přidat třetí branku, ale po autovém vhazování doskákal míč od L.Venhudy na tyč naší branky a s tečovaným centrem jednoho z hostů si výborným zákrokem poradil M.Křepela. Do kabin jsme tak odcházeli za nepříznivého výsledku 0:2.

Posílení obratem z minulého zápasu jsme do druhého poločasu vstupovali s vědomím, že zápas je stále otevřený. Po přestávce jsme provedli dvě změny v sestavě a právě střídající F.Gregor ve 48.minutě snížil na 1:2. Přízemní přihrávku M.Vyžrálka na nabíhajícího L.Horáka sice zastavil hostující brankář, ale volný míč uklidil do hostující branky F.Gregor. O chvíli později se za záda hostující obrany dostal M.Vyžrálek, který šajtlí poslal míč za záda hostujícího brankáře, ale domácí obránce vykopl míč před brankovou čárou. Vyrovnávající branky jsme se dočkali v 57.minutě, kdy se po rohovém kopu dostal míč od Mar.Kölbla k L.Horákovi, který střelou k tyči překonal hostujícího Halámka. V následujících minutách jsme se snažili přidat třetí branku, díky čemuž se hostům otevíraly možnosti k brejkům, které však nebyly vyřešeny ideálně. Z naší strany byl po hezké kombinační akci blízko brance znovu F.Gregor, který však před brankou nedosáhl na střílenou přihrávku z kopačky R.Křepely. Do samostatného úniku se po přihrávce od L.Horáka dostal poté M.Vyžrálek, avšak hostující brankář rychlým vyběhnutím a skokem pod nohy ztížil našemu hráči zakončení, a proto míč skončil nad hostující brankou. V 75.minutě se ke střele z 18 metrů dostal hostující Kolegar, avšak náš brankář si s tvrdou skákající střelou k tyči dokázal parádním zákrokem poradit. V 80.minutě se k přímému kopu z levé strany postavil L.Venhuda a míč s přispěním lehké teče hostujícího brankáře skončil na břevně, od kterého se míč dostal k M.Vyžrálkovi, jehož tvrdá střela se od L.Horáka odrazila mimo branku. Rozhodující moment zápasu přišel v 86.minutě, kdy si na přímý kop L.Venhudy z hloubi pole naběhl M.Vyžrálek, který byl u míče dříve než hostující brankář a hrudí poslal míč do hostující branky. Stejný hráč se těsně před koncem zápasu dostal ještě do jednoho nadějného brejku, avšak hostující brankář si se zakončením našeho hráče dokázal poradit. Díky bojovnosti a zlepšenému výkonu ve druhé půli se nám podařilo otočit zápas a připsat si tak první výhru proti Vedrovicím ve 3. třídě. Díky ztrátám Šanova a Troskotovic jsme se díky této výhře dostali na krásné 2.místo tabulky. V příštím kole zajíždíme na půdu Suchohrdel u Miroslavi, které prozatím neztratily jediný bod.