Skalice - Višňové B 6:0 (4:0)

9. 9. 2019

G: R.Křepela (Mar.Kölbl), M.Vyžrálek (bez asistence), vlastní, R.Křepela (M.Knap), F.Gregor (bez asistence), vlastní

Žluté karty:

Sestava domácích - R.Venhuda - R.Žitka, J.Vacek (85.Z.Šarközi), Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela, M.Křepela (70.M.Kratochvíl), L.Horák, F.Gregor (75.L.Bartuněk) - M.Knap (50.V.Čech), M.Vyžrálek

Sestava hostů - L.Indra - J.Adámek (35.J.Pavlas), F.Bauer, P.Ouroda, L.Kollner - R.Vališ, R.Brodík, J.Nadaský (52.R.Vondrák), R.Březina - P.Šuba, T.Indra

V pátém kole jsme na našem hřišti sehráli derby proti rezervě Višňové. V průběhu týdne měli někteří naší hráči zdravotní problémy, a proto se ještě v pátek na tréninku řešily různé varianty sestavy pro případ, pokud by se tito hráči nedali zdravotně do kupy. Všichni zdravotně indisponovaní hráči nakonec byli připravení k zápasu, a proto mohla na hřiště vyběhnout totožná základní sestava jako v minulém týdnu v Olbramovicích. Na nedělní zápas jsme byli řádně namotivováni, neboť za výhru v tomto zápase bylo přislíbeno hned několik lákavých odměn a možná i díky této skutečnosti jsme byli v první půli aktivnějším a bojovnějším týmem. Jako první zahrozil po přímém kopu R.Křepela, ale hostující brankář přízemní ránu mířící k pravé tyči vyrazil na rohový kop. Poté se dostali do nebezpečné příležitosti hosté, ale Nadaskému střela z hranice šestnáctky příliš nesedla, a proto si s ní náš brankář bez větších problémů poradil. Hostující obraně dělaly v průběhu celého zápasu velké problémy dlouhé vysoké míče, a tak prakticky každý výkop našeho brankáře končil nebezpečným autovým vhazováním v blízkosti pokutového území hostů. V 15.minutě jsme se dostali po kuriózní situaci do vedení. Mar. Kölbl hodil míč R.Křepelovi, jehož nepovedený centr z hloubky pole odrazem od země přeskočil hostujícího brankáře a skončil až v síti. Ve 20.minutě dotírající M.Vyžrálek vybojoval na hranici šestnáctky míč a šajtlí podél vyběhnuvšího brankáře hostů přidal naší druhou branku. Třetí naše branka padla ve 28.minutě poté, co jsme hosty zatlačili do vlastního pokutového území. Nejprve se po autovém vhazování dostal k míči v blízkosti penaltového puntíku M.Knap, jehož tvrdou ránu pod břevno dokázal hostující Indra vyrazit. O chviličku později se v pokutovém území dostal k zakončení M.Vyžrálek, ale hostující brankář jeho křižnou ránu vyrazil na rohový kop. Následný rohový kop M.Knapa si jeden z hostů srazil do vlastní branky. Čtvrtou branku jsme přidali ve 40.minutě po brejkové situaci, kdy M.Knap vybídl k velkému sprintu R.Křepely, který si stihl pokopnout míč před vybíhajícím brankářem hostů a následnou střelu levačkou našeho hráče do prázdné branky nedokázal odvrátit ani hostující skluzující obránce. Před koncem poločasu se ještě hosté dostali do nebezpečného přečíslení, které však neskončilo ani střelou mířící na naší branku. Po dobrém výkonu jsme tedy odcházeli do kabin za stavu 4:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a hned na začátku druhé půle musel R.Venhuda vyrazit střelu k tyči z kopačky hostujícího Šuby. O chvilku později se hosté dostali ke dvěma nebezpečným střelám z pokutového území, kdy zejména zákrok proti střele Indry nebyl pro našeho brankáře jednoduchý. V 60.minutě jsme měli výhodu autového vhazování a následný závar ukončil F.Gregor, který prostřelil hostující bránící hráče včetně brankáře. O pět minut později jsme přidali šestou branku, a to když si hosté dali druhou vlastní branku, tentokrát po rohovém kopu R.Křepely. Tyto dvě branky hosty definitivně zlomily a mohli jsme přidat ještě další branky, když za zmínku stojí zejména nájezd V.Čecha, který však zamířil mimo hostující branku. Zhruba v 80.minutě potáhl jeden z hostů míč a jeho následná pěkná rána z 20 metrů rozezvonila břevno naší branky. V úplně samém závěru se do vyložené šance dostal M.Vyžrálek, jehož střelu z úhlu však hostující brankář vyrazil na rohový kop. Po zdařilém výkonu jsme si ze zápasu odnesli zasloužené vítězství v poměru 6:0, čímž jsme si spravili chuť po zbytečné ztrátě z minulého zápasu. V příštím kole nás čeká zápas v Hraběticích, proti kterým se nám v minulé sezóně nedařilo.