Troskotovice - Skalice 2:3 (1:1)

14. 10. 2019

G: V.Kolman, O.Jančí - M.Knap (bez asistence), L.Horák (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (bez asistence)

Žluté karty: R.Žitka, M.Vyžrálek

Sestava hostů - M.Křepela - R.Žitka, Mar.Kölbl, A.Čejka, R.Gottlieb - V.Čech (65.Z.Šarközi), L.Venhuda (20.M.Kratochvíl), L.Horák, F.Gregor - M.Knap, M.Vyžrálek

Sestava domácích - B.Ondrůšek - L.Juriga, L.Matyák, J.Zima, E.Sirbu (46.D.Synek) - S.Hanuš (65.R.Gruna), M.Kubíček, V.Kolman, M.Hořák - R.Hlavinka, O.Jančí

V dalším zápase jsme zajížděli na půdu třetích Troskotovic. Z důvodu zranění a posvícení v Morašicích jsme k zápasu odjížděli v oslabené sestavě. Také domácí se museli vypořádat s absencemi hned několika důležitých hráčů. Do zápasu jsme vstoupili dobře, neboť jsme se hned v 7.minutě ujali vedení. L.Venhuda vyslal do úniku M.Knapa, jehož první zakončení sice domácí brankář Ondrůšek vyrazil, ale následná dorážka už skončila v odkryté brance domácích. Po inkasované brance si domácí vypracovali převahu v poli. Ze strany domácích hrozil zejména aktivní Hlavinka, který byl blízko vstřelené brance po dobře kopnutém přímém kopu, ale M.Křepela míč směřující k tyči dokázal vyrazit na rohový kop. Ve 20.minutě přišla pro náš tým značná komplikace, neboť ze středu zálohy musel odstoupit zraněný L.Venhuda. O chvilku později se v našem pokutovém území dostal k míči jeden z domácích hráčů, ale náš brankář nohou vykopnul jeho zakončení. I přes převahu domácích v poli jsme mohli v této fázi zápasu zvýšit naše vedení, ale domácí brankář si poradil s nepovedeným zakončením M.Vyžrálka. Ještě blíže brance jsme byli po nájezdu V.Čecha, kterého však také domácí brankář vychytal . V 35.minutě domácí srovnali, a to když si na centr z pravé strany naběhl domácí Kolman, který hlavou poslal míč přesně k tyči. Těsně před koncem poločasu jsme se už po nájezdu M.Vyžrálka radovali z branky, ale míč se bohužel na poslední chvíli vytočil z domácí branky, a proto se šlo do kabin za stavu 1:1.

Také druhá půle byla ve znamení útočné aktivity domácích. V 55.minutě se po autovém vhazování uvolnil domácí Hlavinka, který naservíroval míč na penaltu nabíhajícímu O.Jančímu, jehož střela skončila za zády našeho brankáře. Domácí i po vstřelené brance byli aktivnějším týmem, ale díky naší obětavé hře se nedostávali do vyložených brankových příležitostí. My jsme ve druhé půli hrozili nárazovými brejky, které vedly zejména L.Horák a M.Vyžrálek. Po dvou těchto brejcích chyběl nekrytým M.Knapovi, resp. Z.Šarközimu krůček, aby se dostali do zakončení v dobré pozici. V 75.minutě se v blízkosti našeho pokutového území dostal k míči domácí Gruna, jehož tvrdá rána orazítkovala břevno naší branky. V 81.minutě našel M.Vyžrálek v pokutovém území L.Horáka, který přízemní střelou k bližší tyči překonal domácího brankáře. V 89.minutě unikl domácí obraně L.Horák, jehož přihrávku před branku sice domácí obránce zastavil, ale následný centr L.Horáka mířící na zadní tyč našel volného M.Vyžrálka, který placírkou poslal míč do tyče, od které se míč odrazil zpátky k jeho kopačkám, a na následnou dorážku našeho hráče domácí brankář nedosáhl. V nastaveném čase mohli ještě domácí srovnat, ale tvrdou ránu k tyči z hranice šestnáctky z kopačky domácího střelce Gruny dokázal perfektním zákrokem vyrazit náš zaskakující brankář M.Křepela. V důležitém souboji s naším tabulkovým konkurentem jsme si tak po skvělém obratu připsali tři body za výhru 2:3. Na výhru z venkovního hřiště se budeme snažit navázat v dalším domácím zápase, ve kterém nás budou čekat Vedrovice.