Vlasatice - Skalice 3:1 (1:0)

19. 8. 2019

G: T.Wator, M.Spielmann, M.Vohradský - M.Vyžrálek (M.Knap)

Žluté karty: R.Gottlieb, R.Křepela

Sestava hostů - R.Venhuda - R.Žitka, F.Jelínek, Mar.Kölbl, R.Gottlieb - R.Křepela, L.Venhuda (80.Z.Šarközi), L.Horák, L.Bartuněk (65.J.Virgl) - M.Knap, M.Vyžrálek

Sestava domácích - M.Sztwiertna - S.Dušek, T.Hlavenka, I.Filkorn, R.Cvingráf - P.Cvingráf (42.D.Hájek), T.Vu Khac, M.Škárek, C.Bolohan (80.M.Vohradský) - L.Formánek (60.M.Spielmann), T.Wator

Ve druhém kole podzimní části jsme zajížděli do Vlasatic, které v úvodním kolem podlehly hlavnímu favoritovi naší soutěže, a to týmu Suchohrdel u Miroslavi. Během léta odešel z týmu našeho soupeře jejich nejlepší střelec Matuška, a proto jsme doufali, že oproti našemu poslednímu měření sil budeme domácím důstojnějším soupeřem. V naší základní sestavě došlo oproti minulému zápasu k jedné vynucené změně, kdy J.Vacka nahradil na předstoperovi F.Jelínek. První půle nabídla zajímavý fotbal s množstvím brankových příležitostí na obou stranách. Hned ve 2.minutě zápasu dostal přihrávku do pokutového území M.Vyžrálek, jehož křižná střela z levé strany orazítkovala tyč a následnou dorážku R.Křepely dokázal domácí brankář vyrazit. Tyto neproměněné šance nás mrzely dvojnásob, neboť již v 9.minutě se domácí radovali z vedoucí branky. Po stříleném centru domácího Bolohana vznikl před naší brankou závar, který ukončil domácí Wator střelou do naší branky. Domácí posílení touto brankou si vypracovali převahu v poli a několik střeleckých příležitostí. Za zmínku stojí zejména individuální akce jednoho z domácích, který přešel přes několik našich hráčů, avšak jeho střelu z hranice vápna vykopnul náš brankář. Dále domácí hrozili tvrdými střelami zpoza vápna, které však míjely naší branku. Domácí nás sice přehrávali, ale zároveň jim dělali velké problémy naše kvalitní brejky, po kterých jsme mohli několikrát srovnat stav zápasu. Do vyložených šancí se dostával M.Vyžrálek, kterého kvalitními přihrávkami zásoboval zejména R.Křepela, avšak ve dvou šancích vychytal našeho hráče domácí brankář, a v jednom případě M.Vyžrálek minul domácí branku. Ve 35.minutě mohli domácí zvýraznit svůj náskok, ale Vu Khac z dobré pozice mířil nad naší branku. Vzhledem k tomu, že mimo branku mířila i hlavička Mar.Kölbla po rohovém kopu L.Venhudy, skončil první poločas vedením domácích 1:0.

Hned v úvodu druhé půle se po zaváhání naší obrany řítil na našeho brankáře jeden z domácích, který však svůj únik zakončil střelou z hranice šestnáctky, která minula naší branku. Na tuto možnost domácích jsme odpověděli hlavičkou R.Křepely po centru M.Vyžrálka, se kterou si však domácí brankář poradil. V  50.minutě našel M.Knap přesným centrem M.Vyžrálka, na jehož hlavičku k tyči již domácí brankář nedosáhnul. Domácí se po inkasované brance snažili dostat zpět do vedení, ale přes naší dobře fungující defenzívu se jim nedařilo dostávat do vyložených brankových příležitostí, a proto se pokoušeli naší branku ohrožovat alespoň střelami z dálky, které produkoval zejména záložník Bolohan. Do větších brankových příležitostí jsme se díky brejkům dostávali my, ale tvrdá střela M.Knapa z hranice šestnáctky mířila těsně nad branku a únik M.Vyžrálka po další přihrávce R.Křepely mířil mimo tři tyče. Rozhodující moment zápasu přišel v 81.minutě, kdy se nepovedeném odkopu při naší standardní situaci v blízkosti našeho pokutového území dostal míč k domácím, kteří svou útočnou akci zakončili střelou z 20 metrů, která se od jednoho z našich hráčů smolně odrazila do našeho pokutového území k Spielmannovi, který přízemní ranou překonal našeho brankáře. Po této inkasované brance jsme vrhnuli veškeré síly do útoku a do konce zápasu jsme se ještě dostali k jedné nebezpečné akci, poté co M.Vyžrálek poslal před branku přízemní přihrávku na nabíhajícího L.Horáka, kterého však domácí dokázali zablokovat a nepustit do zakončení. V 89.minutě domácí využili naší otevřené obrany a po střele Vohradského z hranice šestnáctky se radovali ze třetí branky. V zápase, ve kterém jsme si určitě zasloužili alespoň remízu, jsme tedy nakonec smolně prohráli v poměru 3:1. Na tomto výkonu proti kvalitnímu soupeři však zcela jistě můžeme stavět v dalších venkovních zápasech, neboť oproti přátelskému zápasu v Banticích to byl z naší strany o mnoho lepší výkon. Příští týden nás na domácí půdě čeká tým Moravského Krumlova C.