Skalice - Horní Kounice B 6:1 (4:0)

23. 4. 2024

G: M.Křepela (R.Žitka), R.Křepela (V.Šabata), L.Horák (J.Fiala), J.Fiala (V.Šabata), L.Horák (J.Fiala), M.Křepela (T.Macko) - D.Šnepfenberg

Žluté karty:

Sestava domácích - L.Křepela - R.Žika, M.Kratochvíl, K.Šidlo, R.Gottlieb - T.Macko, L.Horák, J.Fiala, D.Křepela - M.Křepela V.Šabata - Mar.Kölbl, R.Křepela, T.Marek, M.Venhuda, J.Jeřábek, J.Sklenský, A.Šustr

V dalším zápase jsme na našem hřišti přivítali rezervu Horních Kounic. Sešli jsme se opět v hojném počtu 19 hráčů, ale v zápase jsme se museli vypořádat s absencí nejlepšího střelce soutěže M.Vyžrálka a stopera L.Venhudy. Hosté přijeli k zápasu v odlišné sestavě oproti minulému zápasu, kdy na svém hřišti porazili Branišovice. Ráz utkání dala hned první minuta zápasu, kdy jsme se dostali do vedení. Po dlouhém odkopu R.Žitky z obranné poloviny zaváhal hostující brankář, který zůstal stát na brankové čáře a míč skákající v pokutovém území hostů poslal do branky dobíhající M.Křepela. Náš náskok mohl zvýšit V.Šabata, ale jeho střelu z hranice šestnáctky vyrazil hostující brankář Bašta, který o pár minut později vychytal i samostatný nájezd téhož hráče. Druhou branku se nám podařilo přidat ve 25.minutě, kdy po narychlo rozehraném přímém kopu běžel sám na hostujícího brankáře R.Křepela, který zakončil přesně ke vzdálenější tyči. I po této brance pokračovala naše převaha v poli, ale dobře chytající brankář hostů zabránil v třetí brance J.Fialovi, když vychytal jeho samostatný nájezd. Třetí branku se nám podařilo přidat ve 37.minutě, když přímý kop J.Fialy od půlící čáry prodloužil hlavou do hostující branky L.Horák. O dvě minuty později jsme se radovali počtvrté. Po přiťuknutí V.Šabaty si v prostoru střídaček vzal míč J.Fialy, který ukázal všem bránícím hráčům svá záda a obloučkem přes vybíhajícího brankáře rozvlnil síť hostující branky. Jelikož se hosté v první půli nedostali k vážnějšímu ohrožení naší branky, skončila první půle naším vítězstvím v poměru 4:0.

Ve druhé půli pokračovala naše převaha. Pátou branku jsme přidali v 56.minutě, kdy na rohový kop J.Fialy vyskočil nejvýše L.Horák, který poslal míč přesně k tyči. Také šestou branku jsme v 60. minutě přidali po rohovém kopu. Hostujícímu brankáři vypadl z rukavic centrovaný míč J.Fialy a následný volný míč v prostoru zadní tyče poslal před branku T.Macko, kde si jej našel M.Křepela, který dopravil míč až do hostující branky. Další branku jsme už do konce zápasu nepřidali, přestože jsme si vypracovali řadu brankových příležitostí. Smolařem zápasu byl zejména V.Šabata, který nejprve hlavou vyhlavičkoval z branky rohový kop J.Fiala a později několikrát nepřekonal hostujícího brankáře při samostatných nájezdech. Když už se našemu útočníkovi podařilo překonat hostujícího Baštu, zastavilo jeho zakončení břevno, přičemž A.Šustr při následné dorážce překopl hostující poloprázdnou branku. První branku v mistrovském zápase za náš tým se nepodařilo vsítit ani D.Křepelovi, kterého ve velké šanci vychytal hostující brankář. V zápase se nám nepodařilo udržet čisté konto, neboť v 68.minutě se po rohovém kopu dostal ke skákavému míči D.Šnepfenberg, kterému se podařilo prostřelit hradbu našich bránících hráčů. Víc už jsme hostům nedovolili, a tak jsme si připsali další jednoznačné vítězství v poměru 6:1. V dalším zápase nás na našem hřišti bude čekat náš nejbližší pronásledovatel z Branišovic, který nám na podzim uštědřil prozatím jedinou porážku sezony. Proti nebezpečnému soupeři se dá očekávat zajímavý souboj.